PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=994}
7,6 207 974
oceny
7,6 10 1 207974
8,1 34
oceny krytyków
Obcy decydujące starcie
powrót do forum filmu Obcy - decydujące starcie

Stary, ale jary

ocenił(a) film na 9

Ostatnio znowu go obejrzałem (tym razem wersję reżyserską) i trzeba przyznać, że pomimo upływu lat nadal robi wrażenie. Dobra akcja, dobre aktorstwo i świetni obcy oraz efekty, których wygląd nie razi mimo, że już tyle czasu minęło i technika filmowa poszła mocno do przodu.
Inną rzeczą, którą warto zaznaczyć jest to, że kiedy w tym filmie pokazują babkę marines (Vascez czy jakoś tak się zwała) to jestem w stanie uwierzyć, że to prawdziwy twardy zabijaka (czy też raczej zabijaczka). A dziś do ról kobiecych super wyszkolonych agentów czy żołnierzy wezmą taką Angeline Jolie (z całym szacunkiem do niej, ale po prostu chociażby z uwagi na samą posturę do takich ról się nie nadaje) lub inną wytapetowaną lalę i mamy uwierzyć, że to niepokonany komandos. No wyjątkiem jest może Michelle Rodriquez, która też daje radę w tego typu rolach, może to przez płynącą w niej latynoską krew ;)
Oprócz tego wszystkiego oczywiście też twarda i dobra w swej roli Sigourney Weaver i nie odstająca od poziomu filmu cała reszta :)
Wcześniej wystawiłem tej części obcego 8, ale zmieniam na 9, bo jednak wyróżnia się nawet pośród innych filmów, którym dałem takową ocenę :)

ocenił(a) film na 9
Krzesimirus

P.S. No żeby nie było samych zachwytów to jako minus może podam UWAGA SPOILERY zakradnięcie się Królowej na statek, co w sumie jest jakąś tradycją tej serii. Zawsze jeden z obcych gdzieś się zaszyje na statku pod koniec filmu (nawet początek trójki zaczyna się od tego, że jednak jakiś tam się u nich zabunkrował). Już nawet tego nie można nazwać nieoczekiwanym zwrotem akcji, bo niespodzianką by było chyba gdyby spokojnie mogli odlecieć ;) Drugim minusem było utrzymywanie się Ripley nad otwartym lukiem, kiedy powinna zostać wyssana w pustkę kosmiczną. Nie dość, że miała uczepioną przez moment królową na nodze, to jeszcze gdy ta już wypadła, Ripley zdołała po drabince wspiąć się na górę i dopiero wtedy zamknęła luk. Aż się zacząłem zastanawiać czy nie oglądam przypadkiem Supermana :)

ocenił(a) film na 10
Krzesimirus

Oj tam :-D Zauważ że ten film mógł się spokojnie skończyć kiedy w ostatniej chwili odlecieli z lv-426 i doszło do wybuchu nuklearnego, i też byłby dobry. Ale wtedy nie było by najlepszego moim zdaniem zwrotu akcji który kiedyś pamiętam dosłownie wgniótł mnie w fotel :P

Krzesimirus

Masz rację z tymi błędami. Za pierwszym razem jak oglądałem przeszkadzały mi, ale później prawie w ogóle nie zwracałem na nie uwagii. Każdy film ma jakieś błędy logiczne, nawet te najwybitniejsze jak Obywatel Kane:

To nie będzie spojler, ponieważ ma to miejsce po pierwszych 5 minutach, zresztą wokół tej sceny obraca się cała fabuła. Na samym początku główny bohater umierając wypowiada słowo "Różyczka". Dziennikarze starają się zinterpretować ostatnie słowo Kane, chodziarz widz sam może zauważyć że w chwili kiedy umierał, nikt nawet nie był w pobliżu (sam reżyser przyznał się do tej luki w fabule).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones