PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=994}
7,6 207 974
oceny
7,6 10 1 207974
8,1 34
oceny krytyków
Obcy decydujące starcie
powrót do forum filmu Obcy - decydujące starcie

Po kolejnym maratonie z serią i przejrzeniu kilku stron na temat filmu nasunęło mi się takie pytanie: w jaki dokładnie sposób Ksenomorfy zadomowiły się w Hadley's Hope? Mam pewną teorię, która przy okazji może wyjaśnić pewną nurtującą kwestię nie pokazaną wprost w filmach dot. natury Obcego. Tak więc:

Z wersji reżyserskiej Aliens dowiadujemy się, że zakażenie osady przez obce organizmy nastąpiło za sprawą przeniesienia Russa Jordena z twarzołapem na teren tejże. Analogicznie do Kane'a z pierwszej części po jakimś czasie "narodził" się pierwszy Ksenomorf na LV-426. Tutaj jednak zadałem sobie pytanie:

W jaki sposób w podziemiach procesora atmosferycznego znalazła się Królowa?

Teoretycznie odpowiedzi mogą być dwie:
1. Russ miał niebywałe "szczęście" i trafił w ładowni wraku statku Space Jockey'a akurat na jajo z królewskim twarzołapem. Ta odpowiedź jednak jest błędna, ponieważ z wersji reżyserskiej 3. odsłony Alien dowiadujemy się jak wygląda królewski twarzołap (m. in. ma błony między odnóżami), a ten który zaatakował ojca Newt wyglądał zwyczajnie.
2. Russa dopadł normalny facehugger. Po narodzinach Obcy zdając sobie sprawę, że jest sam, wiedziony instynktem zaczął porywać mieszkańców osady. Znalazłszy wcześniej odpowiednie miejsce na stworzenia zalążków gniazda i zgromadzeniu tam kilku osadników owiniętych w kokony, zwyczajny, pierworodny na LV-426 Ksenomorf, dokonał przeistoczenia się w Królową, po czym składając jaja przy głowach swoich ofiar rozpoczął ekspansję gatunku w tym właśnie miejscu.

Potwierdzeniem takiego biegu wydarzeń jest scena z końcówki wersji reżyserskiej Ósmego Pasażera Nostromo, gdzie Ripley znajduje miniaturowe gniazdo Obcego z na wpół żywym Dallasem. Przypuszczalnie Obcy był wtedy również niedaleko od momentu przeistoczenia się w Królową i rozpoczęcia składania jaj.

Taka wersja wydarzeń odpowiadałaby na pytanie czy zwykły Ksenomorf może przekształcić się w stanach wyjątkowych w Królową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones