PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=994}
7,6 207 974
oceny
7,6 10 1 207974
8,1 34
oceny krytyków
Obcy decydujące starcie
powrót do forum filmu Obcy - decydujące starcie

Czasem tak jest, że oglądane kilka czy kilkanaście lat temu filmy zostawiają w nas miłe wspomnienie. Nierzadko gdy wracamy do nich znowu mamy poczucie, że ten obraz jednak nie jest taki dobry jak nam się wydawało. W przypadku dzieła Camerona miałem w głowie mega pozytywne skojarzenie i po ponownym odtworzeniu (tak już w 2021) utwierdziłem się w przekonaniu, że nic się nie zmieniło na minus, ale raczej w drugą stronę.

Postanowiłem sobie odświeżyć 1 i 2 serii na projektorze z głośnikami i obie części wypadają znakomicie. Skupiając się tylko na filmie z 1986 roku dodam, że oglądałem wersję reżyserską, która jak dla mnie lepsza od final cut, bo przedstawia nieco życie kolonistów i małą Rebbece.

Dla mnie wszystko w dziele Camerona zagrało koncertowo, mamy bardziej rozbudowaną obsadę, ciekawe charaktery, świetnie wprowadzone, zarysowane, z którymi można się zżyć. Kapral Hicks i mała Nute, Hudson oraz Vasquez, a także Bishop najbardziej się wyróżniają i mocno im kibicujemy, choć do moralności androida możemy mieć wątpliwości. Prym oczywiście wiedzie Ripley, która choć na początku wycofana i zalękniona, z czasem bierze sprawy w swoje ręce i mierzy się z morderczym przeciwnikiem.

Ogląda się to znakomicie, film mimo 30 kilku lat trzyma się znakomicie, z chęcią powrócę do niego znowu za jakiś czas. ARCYDZIEŁO (zapomniałem wspomnieć o muzyce, klimacie, wzorowo poprowadzonej akcji i pewno o czymś jeszcze).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones